Якщо ваша кухня не може похвалитися величезними габаритами, тоді на ній неодмінно кожен сантиметр повинен бути задіяний з користю. Це стосується й підвіконня. Як найефективніше використовувати цей елемент на кухні?
Пропонуємо до вашої уваги 5 корисних лайфхаків, які допоможуть облаштувати підвіконня, яке буде гарномійно поєднуватися з кухоним гарнітуром.
Лайфхак №1. Підвіконня = додаткова робоча поверхня
Підвіконня на кухонному вікні при бажанні легко перетвориться на стільницю. Але тут важлива його висота. У класичному варіанті стільницю розташовують на висота 85 см. У деяких випадках висота гарнітура може змінюватися.
Регулювати її легко за допомогою ніжок у меблів. Але зазначимо, що для кожної людини оптимальною є своя висота стільниці.
В ідеалі робоча поверхня повинна бути на висоті 15 сантиметрів від зігнутого ліктя. Власне, за допомогою ніжок цю висоту можна легко підігнати для господині будинку.
Якщо ваше підвіконня на кухні розташоване приблизно на тій же висоті, що і стільниця кухонного гарнітура, він може легко стати її продовженням. Головне – правильно продумати дизайн.
Якщо ви запланували оформити підвіконня саме як стільницю, тоді радить вам обов'язково уважно поставитися до вибору матеріалів для стільниці та укосів.
Якщо на вікні з'являється волога, а стіна мокра або промерзає, тоді вам не варто вибирати стільницю з ДСП - велика ймовірність, що вона набухатиме. Краще зупинити вибір на штучному камені.
Вибираючи такий лайфхак із облаштування стільниці з підвіконня, не забудьте виконати перфорацію для радіатора опалення та захистити торець стільниці від вологи.
Якщо стільниць на кухні та підвіконня різна висота
Якщо ваше підвіконня розташоване вище, ніж основна робоча поверхня, тоді між ними роблять своєрідну сходинку. Оформляють її за допомогою плитки чи плінтуса. Таку стільницю з підвіконня ви легко зможете перетворити на поличку.
Якщо ви проживаєте в приватному будинку і планування його таке, що підвіконня виходить нижче, ніж кухонна стільниця, можна зробити додаткову кладку внизу віконного отвору та замовити нову металопластикову конструкцію трохи менше. Це допоможе зрівняти висоти підвіконня та стільниці.
Якщо ви не бажаєте зменшувати вікно, але саму металопластикову конструкцію готові змінити, можна замовити модель з горизонтальним імпостом.
Тоді невеликий засклений елемент буде під робочою поверхнею. Там ви зможете облаштувати відкриті полиці із природним освітленням. За бажання скло нижче стільниці можна закрити добором.
Ще спосіб облаштувати робочу поверхню на місці підвіконня, яке нижче за неї, - залишити висоту всіх елементів як є. Зробивши це, ви неодмінно помітите, що за стільницею, яка нижче, вам буде зручно готувати сидячи. А ще на цій стільниці можна розташувати дрібну побутову техніку.
Як бути з батареєю
Якщо дизайн вашої кухні передбачає закриття батареї, не забудьте подбати про те, щоб тепле повітря від неї добре циркулювало. Це можна зробити, виконавши отвори у фасадах шафок, цоколі або стільниці.
Їх слід зробити так, щоб холодне повітря безперешкодно могло підступати до радіатора, а тепле – виходило від нього.
Це можна зробити за допомогою:
Але звернемо вашу увагу, що якщо ви хоча б на 50% закриєте радіатор опалення, тепла в приміщення буде потрапляти, звичайно ж, менше. Тому, якщо у вас вдома погано гріють батареї, подбайте про додаткові способи обігріву. Можна облаштувати, наприклад, теплу підлогу або встановити додатковий радіатор.
Лайфхак №2. Підвіконня = місце встановлення мийки
Для багатьох господарок такий інтер'єр – справжня мрія, адже мити посуд та дивитися у вікно – так зручно. Але такий варіант облаштування кухні має невеликий недолік: велика ймовірність, що на склі постійно будуть розлучення від бризок води. Але це питання можна вирішити. Щоб кількість бризок звести до мінімуму, вибирайте мийку, глибиною від 18 см до 25 см.
Але тільки таку мийку не слід встановлювати дуже низько – вам доведеться часто схилятися до неї, а це може спричинити біль у спині.
Ще один спосіб зменшити кількість бризок. Встановіть мийку та змішувач не по центру вікна, а збоку. При такому монтажі елементів освітленість миття не погіршиться, а кількість крапель на склі поменшає.
Підведення води та зливу
Ще один момент, про який слід подумати перед тим, як вирішити облаштувати місце для миття на підвіконні, - це підведення води та зливу. З підведенням води зазвичай не буває великого клопоту, а от трубу для зливу, яка повинна з'єднуватися з каналізаційним стояком, слід заховати за шафками. Але щоб вода добре стікала, потрібно ще й подбає про наявність ухилу – 2-3 см на кожен погонний метр.
Змішувач та стулки
При установці миття на підвіконні, ретельно обдумайте, який змішувач ви виберете. Тут важлива його висота. Зручнішими вважаються моделі з високим виливом. Але якщо «гусячок» вашого змішувача дуже високий, то чи не заважатиме він відкриванню вікна? Зробіть наперед усі виміри, щоб визначити це.
Можливо, варто зупинити вибір на моделі змішувача, який може складатися і витягуватися з кріплення або ж засуватися до стільниці. Але вартість таких моделей значно вища, ніж звичайних. Більш доступний за ціною спосіб все облаштувати - монтувати змішувач на такій відстані від вікна, щоб він не заважав його стулки відкриватися. Ну і ще один варіант – зробити одну зварювання вікна глухим. Для провітрювання і миття вікон однієї стулки, що відкривається, буде достатньо.
Лайфхак №3. Підвіконня = стіл для роботи або обідньої зони
Така ідея оформлення інтер'єру особливо підходить тим, хто має низькі підвіконня. Оптимальною висотою столу для обідньої зони вважається 70-80 см. Це трохи нижче, ніж висота класичної стільниці.
Варіанти оформлення столу з підвіконня
Якщо зрізати підвіконня до мінімуму, а стіл зробити по ширині вікна, то навчиться оригінальний стіл, вбудований у підвіконня. Під такою стільницею можна легко облаштувати місце для журналів, блокнотів, нетбуків.
Зрізати підвіконня і зробити з нього стільницю можна не рівно, тобто не у вигляді точної геометричної фігури, а вирізати, наприклад, з одного боку такого стола-підвіконня півколо, де ви зможете зручно розташуватися на стільці потрібної висоти.
До розширеного підвіконня-стола можна додати опори з піноблоків, а між ними та стіною облаштувати полиці. Такий кухоний стіл може легко виконувати функцію й обіднього, робочого. Якщо ширина підвіконня дозволяє, то додаткові опори не можна використовувати.
В облаштуванні столу з підвіконня наведемо ще одне цікаве рішення. На підвіконні можна виконати рейки, якою буде пересуватися стіл (для цього, звичайно ж, на його опорах повинні бути коліщатка, яким нічого не перешкоджатиме). Так можна встановити два столи. Переміщаючись рейкою, вони дозволять вам облаштувати простір усередині приміщення найзручнішим для вас способом.
Що робити, якщо підвіконня високе для робочого столу?
Якщо вам дуже хочеться перетворити своє підвіконня на стіл, але він занадто високий для цього, не варто засмучуватися. Все, що тоді потрібно – правильно підібрати стільці. Оптимальним варіантом стануть барні стільці.
Лайфхак №4. Підвіконня = елемент єдиної лінії кухні
Підвіконня може легко стати тим елементом, який з'єднає робочі поверхні та обідню зону. Навіть якщо ваше підвіконня буде вищим або нижче загальної лінії стільниць, але виготовлений з таких же матеріалів, ідентичний за кольором і фактурою, вам вдасться втілити цей задум у дійсність.
Якщо підвіконня вище за рівень обіднього столу, це можна обіграти з вигодою. Наприклад, обідня стільниця може бути висувною, під підвіконням. Це цікавий спосіб облаштувати кухню за дефіциту простору.
Як оформити простір під підвіконня?
Якщо ваше підвіконня досить широке, ви можете облаштувати під ним місце для зберігання. Відкриті полиці без задньої стінки не перешкоджатимуть проходженню теплого повітря від батареї.
Ще тут можна встановити модуль кухонного гарнітура. Але тільки тоді слід обов'язково зробити отвори для того, щоб прохолодні потоки повітря могли вільно проходити до радіатора, а теплі від неї.
Лайфхак №5. Підвіконня = диван
Якщо укоси на вікні – вузькі, то облаштувати широку стільницю в такому разі вийде не завжди. При такій обстановці речей можна біля стіни розташувати невеликий диван.
Тут рекомендуємо віддати перевагу не класичному м'якому диванчику, оскільки, як би ви не намагалися бути обережними, його оббивка рано чи пізно забрудниться, а трохи іншої конструкції. Наприклад, можна замовити лаву зі знімними чохлами та подушками.
У такому випадку ваш невеликий кухонний куточок для відпочинку вам буде набагато простіше утримувати в чистоті.
У вас широкі укоси? Тоді як лаву можна перетворити саме підвіконня. А під ним за бажанням організувати невелику зону зберігання.
Магазин сучасних меблів E-mebel пропонує замовити кухню за індивідуальним проєктом будь-якої складності: кутову, лінійну, острівну, із будь-яких матеріалів, кольорів та фактур. Дізнайтесь 7 корисних порад при замовленні кухні
Чтобы кухня была максимально функциональной, эргономичной и практичной, важно правильно подойти к вопросу ее проектирования. Мы знаем, как это сделать, и с радостью поделимся с вами пятью советами по удачному проектированию кухни. Итак, поехали!
Кухонний куточок: відмінна ідея для стильного та практичного інтер'єру! Ця трендова концепція поєднує затишок та функціональність, створюючи простір для затишних сніданків і невимушених вечерь. Дізнайтеся, чому кухонні куточки лишаються у центрі уваги та як їх втілювати у свій дизайн.
Акриловая кухня на заказ. Белая кухня без ручек с фурнитурой Blum..
22225.37 грн
Теги: кухоне підвіконня, підвіконня, кухня з підвіконням, кухня на замовлення