Секрети дорогої кухні
Щоб кухня не здавалася дешевою, під час її замовлення слід:
1. Приділити увагу колірній гамі.
2. Віддати перевагу мінімалізму.
3. Вибрати матові фасади, а не глянсові.
4. Правильно підібрати фартух.
5. Не помилитися з матеріалами фасадів.
6. Добре подумати над матеріалом стільниці.
7. Підійти з усією відповідальністю до вибору побутової техніки.
8. Думати обсягами.
9. Замовити мийку, яка підходитиме до заданого стилю.
10. Добре опрацювати освітлення.
11. Обміркувати всі дрібні деталі.
12. Правильно розробити загальну атмосферу.
А тепер детальніше розглянемо кожен пункт.
1. Кольорова гамма
Якщо хочете, щоб недорога кухня виглядала дорого, тоді вам доведеться сказати «ні» яскравим та насиченим відтінкам, тому що є величезний ризик отримати зовсім не той колір, якого ви прагнули. Кислотні кольори - це також те, від чого варто відмовитись.
Вибирайте ті кольори, які спочатку вам можуть здатися просто нудними. Саме в них криється безкоштовна можливість зробити недорогу кухню більш вартісною. Відтінки сірого, приглушений темно-синій, допоможуть вашій кухні виглядати зовсім інакше.
2. Мінімалізм
Сучасні мінімалістичні інтер'єри виглядають набагато дорожче, ніж найрозкішніші палаци. Чим менше різних елементів, їм краще. Щоб ваш кухонний інтер'єр виглядав стильно, вибирайте менше:
Це ключ до того, щоб без великих вкладень отримати кухню, яка виглядатиме дорого.
3. Матові поверхні
Якщо інші характеристики рівні, то матові поверхні виглядатимуть набагато виграшніше, ніж глянсові. Часто саме глянець асоціюється у людей з дешевими кухнями з плівковим покриттям, які мали попит у 2000-ті.
Глянець, як і дзеркало, відображає предмети навколо, тому загальна картина меблів може здаватися «рваною», адже вона складатиметься з великої кількості різних відбитків. Також на глянці всі помічатимуть відбитки пальців усіх домочадців, а також інші забруднення. А це означає, що чистоту та порядок підтримувати буде важче – господині час від часу потрібно буде постійно протирати фасади. Якщо порівняти два схожі кухонні гарнітури - матовий і глянсовий - то матовий варіант буде виглядати більш витончено.
4. Фартух
Якщо хочете, щоб кухонний гарнітур не виглядав дешево, то при оформленні фартуха відмовтеся від:
Такі прийоми можна використовувати на маленьких затишних кухнях, якщо ви не претендуєте на візуальне багатство. Якщо ми хочемо, щоб наші витрати були мінімальними, а результат порадував, ми рекомендуємо звернути увагу на великоформатний керамограніт (наприклад, 120 на 60). Укладайте його так, щоб стикувальними швами залишалися тонкими, затирання вибирайте обов'язково того ж тону.
5. Матеріали для фасадів
Оптимальний матеріал для фасадів, який коштує недорого і при цьому виграшно виглядає - це ЛДСП (ламінована деревно-стружкова плита). Такий фасад буде повністю гладким та рівним. До нього підійдуть врізні чи профільні ручки.
Купувати накладні ручки радити не будемо. Адже справді якісні накладні ручки коштують дорого. Якщо все-таки профільні ручки не подобаються, а подобаються накладні, рекомендує ховати їх за кольором, тобто забарвлювати в такий самий колір, як і сам профіль. Чорна ручка на темному фасаді буде практично непомітною та не зіпсує дорогий мінімалізм.
6. Стільниця
Якщо за невеликого бюджету хочеться отримати вау-ефект, то краще вибрати акриловий камінь. Ідеальним варіантом стане фартух і стільниця з одного матеріалу. Щоб точно потрапити до точки при замовленні стільниці з акрилового каменю:
Складові елементи стільниці на кутовій кухні можна склеїти таким чином, що швів не буде видно. А ми знаємо, що все, що позбавлене стиків та порожків, виглядає як дорожче та вишуканіше. Виготовити плиту без шва, наприклад, із ДСП не вийде. Там не обійтися без елемента стикування або єврозапилу. А до всього цього малюнок (особливо якщо він нагадує малюнок масиву), не виглядатиме не природно в місці стику. Це буде дуже впадати в очі і викликати візуальну не стиковку та дисонанс.
Віддайте перевагу тонкій стільниці – не більше двох сантиметрів, встановленій без бортиків по периметру, і ви отримаєте красиву та витончену стільницю.
Важливо! Не обирайте акриловий камінь для стільниці, я якиий виробник додав блискітки. Це візуально здешевить вашу кухню.
7. Побутова техніка
Ми не наполягатимемо на тому, щоб ви вбудовували абсолютно всю побутову техніку в кухонний гарнітур. Звичайно, вбудований холодильник виглядає набагато краще, ніж окремий. Але така модель і коштує набагато дорожче. Якщо ж ваш бюджет дозволяє придбати таку модель, тоді однозначно радимо вам віддавати перевагу саме вбудованому холодильнику.
Холодильник, який стоїть окремо, не можна купувати, не підбираючи його під загальний вигляд кухонного гарнітура. Наприклад, якщо у вас з'явилася можливість замовити колір фасадів того ж кольору, що корпус холодильника, потрібно обов'язково так і зробити. Чорний і білий - досить універсальні кольори, підібрати такий фасад не складе труднощів. А ось до холодильника кольору металік можна вибрати сірі фасади.
Постарайтеся купити всю техніку, фасади якої залишаться відкритими, з однієї лінійки Якщо різна техніка має світлові табло, то бажано, щоб їхня кольорова гама була однією (наприклад, всі індикатори червоні або зелені).
Одним із найкращих варіантів у плані дизайну можна назвати сіру техніку. Це безпрограшний варіант, який завжди виглядає недешево.
8. Об `єм
Важливо побудувати ваш гарнітур так, щоб він не тільки був єдиною композицією сам у собі, але й адекватно і логічно вбудований в простір.
Намагайтеся мислити обсягами, а не модулями. Наприклад, у вас є горизонталі: нижні секції та верхні секції, антресолі та фартух. Представимо їх у вигляді простих геометричних фігур прямокутників. Такі ж обсяги є і вертикаль у вигляді холодильника і колони. Слід підбирати елементи так, щоб обсяги вертикалей та горизонталей гармонійно поєднувалися між собою. Якщо гарнітура вертикально або горизонталь залишається «рваною» - незавершеною (наприклад, відсутня частина блоку), це може викликати ефект дешевизни.
9. Мийка
Бажаєте, щоб мийка була не надто дорогою, але при цьому виглядала дорого, вибирайте врізну модель під стільницю. Не рекомендуємо замовляти накладні з широкими боковинами, через які стільниця набуває зайвого обсягу. Рекомендуємо відмовлятися від кутових моделей – таке рішення також здешевлює. Така форма миття не вписується взагалі в жодну геометрію. Зазначимо, що такий прийом використовують через те, що на кухні просто не вистачає вільного простору. У дорогому кухонному гарнітурі такого не повинно бути.
Кутове миття, встановлене на скошений кутовий модуль гарнітура - теж не підходящий варіант, якщо ви хочете отримати гарнітур, який виглядатиме дорого. Та й сам скошений кутовий модуль також використовувати не варто, якщо хочете, щоб кухня виглядала дорого.
Якщо врізне миття вам зовсім не підходить, тоді вибирайте накладну. Її колір повинен збігатися із кольором стільниці. Бортики також краще вибирати найтонші.
10. Освітлення
Точкове освітлення меблів - то зовсім не те, що вам потрібно, якщо ви хочете, щоб кухня здавалася дорожчою та максимально презентабельною. А все тому, що світло від спотів розбивається на пучки. А от світло від стельових спотів встигає розсіятися, поки дійде до робочої поверхні.
Підсвічування в нижній частині верхньої лінії гарнітура створює некрасивий малюнок з тінями та напружує очі. Не замислюючись, віддавайте перевагу підсвічуванню вбудованого типу на вирізах на дні верхньої лінії гарнітура. Але якщо такий варіант коштує вам дорого, не засмучуйтеся - можна вибрати і накладне підсвічування для робочої зони. Головне в цьому випадку - простежити, щоб світлова лінія не переривалася там, де у вас встановлена витяжка.
11. Деталі
12. Загальна атмосфера
Загальна атмосфера також дуже впливає сприйняття нами окремих елементів інтер'єру. Дійсно дорогі інтер'єри відрізняються від бюджетних меншою кількістю деталей, просторістю та світлом.
Намагайтеся заздалегідь продумати зберігання всяких кухонних дрібниць не в районі фартуха, а в шафах, подалі від очей. Будь-яка кухня виглядатиме дорожче, якщо по стільниці не розкидані губки, не коштує тисяча склянок зі спеціями і не висить поваріжка над плитою.
Такі прийоми навіть за невеликого бюджету допоможуть зробити кухню візуально дорожчою. А замовити кухню в Києві, яка буде відповідати всім вашим побажанням, ви зможете в нашому магазині сучасних меблів E-mebel. Наші фахівці завжди готові допомогти вам з вибором стилю, матеріалів, конструктивних особливостей майбутнього гарнітура, а також втілити в реальність будь-яку вашу задумку щодо нової кухні. Звертайтесь!
Теги: Бюджетна кухня, недорога кухня