Часто для створення затишної обстановки будинку буває недостатньо просто придбати м'які меблі та покласти на них теплий плед.
Горщики з квітами також не завжди додають затишку.
Іноді від чогось варто відмовитися, щоб гармонія у вашому будинку не була порушена, а всі предмети декору робили його більш затишним, а не навпаки – вносили лише хаос.
Отже, від яких речей варто відмовитися у своїй оселі, щоб він виглядав більш затишним?
1. Відкриті полиці, у яких зібрані дрібні речі.
Згадайте яскраві глянсові журнали. На них можна побачити відкриті полички, на яких зберігається всього кілька речей. І зазвичай це стилізовані коробочки і бокси, наприклад, у формі валізки або плетені кошики).
Але, як показує практика, на відкритих полицях зазвичай зберігаються дрібні сувеніри, які подарували близькі люди або привезли з подорожей. Це порушує загальний стиль інтер'єру. У результаті виходить неестетична картина.
2. Надто яскраві рушники на кухні або у ванній кімнаті.
Хоч і патріотично, але... Щоб ваш декор у будинку виглядав більш гармонійно, слід позбавитися так званого візуального шуму, тобто зайвих речей, які впадають у вічі і вибиваються із загальної концепції дизайну. Надто яскраві рушники якраз і належать до цієї категорії. Краще підібрати текстиль, який добре гармонуватиме із загальною кольоровою гамою в приміщенні.
3. Стіни, позбавлені декоративних елементів.
Мінімалізм сьогодні на піку популярності, але і він має бути в міру. Якщо в кімнаті є відкрита стіна без декору, поряд з якою немає меблів, вона створить відчуття незавершеності та порожнечі.
4. Подушки того ж кольору, що й оббивка крісел чи дивана.
Надмірна кількість кольорів не вітається в гармонійному інтер'єрі. Але при цьому важливо знати, що кілька яскравих акцентів також йому не зашкодять. Як це правильно облаштувати?
Великі подушки на крісла та диван оберіть того ж кольору, що і оббивка меблів, але додайте до них кілька маленьких подушечок контрастного кольору. Тоді ваш інтер'єр гратиме новими фарбами.
5. Килимки у передпокої.
Передпокій – це частина нашого будинку, де підтримувати чистоту часто буває проблематично, оскільки саме тут насамперед виявляється людина, яка приходить із вулиці.
А це означає, що з підошвою його взуття в передпокій потраплятиме бруд та пісок з вулиці.
Щоб килимок у передпокої не псував її інтер'єр, покладіть його краще під дверима зовні квартири, а всередині покладіть плитку.
Витирати її буде набагато простіше, ніж прати та сушити килимок.
Взуття краще ставити на піддон із ґратами. Бруд і вода з взуття стікатиме в отвори решітки, а значить – залишиться прихованим від сторонніх очей.
6. Відкрита вішалка у передпокої.
Ефект відкритих вішалок такий самий, як і від відкритих полиць. Якщо гачки вішалки не заховані в шафці, то всім буде помітно, що на них накопичується зайве, що, звичайно ж, не сприятиме створенню затишку у вашому будинку.
Велика кількість верхнього одягу на видному місці створюватиме в квартирі неохайний вигляд.
7. Зберігання речей без коробок та ящиків.
Якщо ви не вирішили, як систематизувати речі в будинку, використовуйте коробки. Без них часто речі виявляються не на своїх місцях через те, що падають із полиць, перемішуються одна з одною тощо.
Декоративні короби для зберігання полегшують процес підтримання порядку в будинку: просто визначте, що саме має лежати в кожному з них, і вам більше не доведеться щоразу шукати місце для нової речі.
Ще одна перевага використання коробок полягає в тому, що дозволяє організувати вертикальне зберігання в будинку. А це чудовий спосіб звільнити місце у приміщенні.
Теги: затишна оселя, дизайн будинків