• Понеділок-П'ятниця
  • 10:00 - 19:00
  • Субота: 10:00 - 16:00
  • Неділя: Вихідний

Як вибрати ідеальну кухню: 14 корисних порад

Як вибрати кухню так, щоб вона довго тішила вас своєю функціональністю та практичністю? Як при цьому не допускати помилок?

Салон сучасних меблів E-mebel вже багато років займається виготовленням кухонних гарнітурів, і сьогодні ми готові поділитися з вами 14 порадами, як вибрати ідеальну кухню, виходячи зі свого досвіду.


Тож почнемо! Щоб ваша кухня відповідала всім вашим очікуванням:

  1. Уникайте банальних рішень.
  2. Вибирайте широкі ящики.
  3. Встановлюйте шухляди в нижніх базах.
  4. Правильно розставте побутову техніку.
  5. Віддавайте перевагу вбудованій техніці.
  6. Не забувайте про декоративні боковини.
  7. Замовляйте фасади на підлогу.
  8. Врахуйте всі особливості фасадів.
  9. Ретельно вибирайте стільницю.
  10. Правильно підбирайте матеріали для облаштування фартухів.
  11. Визначте тип ручок.
  12. Увага до мийки.
  13. Не пропустіть плінтуси та якість примикання.
  14. Подбайте про достатню кількість розеток.

А тепер зупинимося детальніше за кожним пунктом.

Уникайте банальних рішень

Головне завдання під час ремонту та оформлення інтер'єру квартири – це правильно облаштувати простір на кухні та у вітальні. Чому саме тут?

Тому що на кухні та у вітальні ми проводимо багато часу, коли готуємо, збираємося за столом із сім'єю, щоб поїсти чи просто обговорити минулий день. На просторій кухні-вітальні можна приймати гостей.


Важливе завдання при облаштуванні кухонного простору - вибрати гарнітур, який не тільки ефектно виглядатиме, відповідатиме вашим функціональним запитам, але ще й гармонійно доповнить ваш будинок або квартиру, створить завершену картину певного стилю. Якщо ви оформляєте квартиру в сучасному стилі, то і кухня має бути його органічною частиною.


Один із найпростіших способів, як зробити кухню небанальною – це просто прибрати верхні модулі. Це зробить кухонний гарнітур «легшим, повітрянішим». Але якщо ви впевнені, що в такому випадку вам не вистачить місць для зберігання, цього не варто робити. Тоді рекомендуємо нижні та верхні модулі замовляти різні кольори. Також ситуацію можуть урятувати пенали від підлоги до стелі.


Вони зручно організовувати як зони для зберігання, а й вбудовувати побутову техніку: і велику, і маленьку. Фасади таких пеналів можуть повторювати оздоблення стін, тому око не зчитує їх як модулі меблів, а приймає за стіни. За рахунок цього відчуття нагромадженості не виникає.


Широкі ящики

Намагайтеся робити максимально широкі модулі із широкими ящиками. Який модуль вважається широким? Тут можна сказати так: що більше, то краще. Оптимальним варіантом назвемо модуль шириною 120 см.


Які плюси саме таких ящиків?

Їх можна встановлювати під миттям. Зазвичай під раковиною місце порожнє: там комунікації, фільтр та максимум – відро для сміття. Встановивши тут широку скриньку, можна організувати додаткове місце для зберігання невеликих речей.

Вартість кухні трохи знижується. Чим більше дрібних елементів, тим вищою є ціна, оскільки більше внутрішніх перегородок. У широких ящиках зручно зберігати щось велике.


Якщо ж у вас виникне потреба розділити всередині ящика простір, можна використовувати спеціальні перегородки.

Зазначимо, що при встановленні широких висувних ящиків слід вибирати найнадійнішу фурнітуру. Тут ми можемо порадити вам Blum та Hettich.


Висувні ящики у нижніх базах

Висувний ящик у нижній базі – це те, що допоможе вам почуватися комфортно на кухні під час приготування їжі. Наприклад, щоб щось дістати з такої скриньки, вам не потрібно буде сильно присідати, щоб побачити, що там наприкінці модуля, як, наприклад, біля самої стінки на нижній полиці при розстібному фасаді.


Незважаючи на те, що вартість орного фасаду нижча, ніж висувної скриньки, він набагато поступається йому за функціональністю. Тому, якщо ви хочете, щоб ваша кухня була максимально комфортною у використанні, не нехтуйте цією порадою.


Розташування побутової техніки

Розташовуйте духові шафи та мікрохвильові печі на рівні очей чи рук. Тоді ними дійсно зручно користуватиметься.


Якщо духовка розташована в нижньому ярусі, господині доведеться низько нахилятися, щоб перевірити, чи готова страва. У деяких інтер'єрах витяжка поєднується з мікрохвильовою піччю, що ускладнює її використання людям з невеликим зростанням. Тому оптимальне становище такої техніки – на рівні пояса.


Вбудована техніка

Ми рекомендуємо вибирати саме вбудовану техніку. Можливо, тут знайдуться ті, хто вважатиме, що окремий холодильник - більш місткий, ніж вбудований.


Але, наприклад, зазначимо, що якщо до плити або холодильника, що окремо стоїть, примикає стільниця, і у вас щось впало в щілину між ними, то це вже практично назавжди. Навряд чи ви відсуватимете побутову техніку, щоб дістати звідти втрачені речі.


Декоративні боковини

Декоративні боковини потрібні для того, щоб прикрити торець фасаду. Це дозволяє убрати негарне місце примикання фасаду до корпусу. За допомогою декоративної боковини можна легко вирішити питання невеликого зазору між корпусом та фасадом меблів. Також декоративна боковина прикриває проміжок між побутовою технікою та елементами гарнітура.


Якщо на кухні є висока плінтус, то декоративна боковина дозволяє грамотно вирішити питання примикання меблів.

Фасади в підлогу

Інтер'єрне рішення, яке нам дуже подобається - це коли фасади вбудованого холодильника встановлюються в підлогу. При вбудовуванні холодильника в пенал у такому разі слід залишити невеликий цоколь, у якому зробити вентиляційну решітку.


Сам фасад пеналу опускаємо практично до підлоги, залишаючи лише 2 см. Також від пеналу до стелі слід залишити 7-8 см для вентиляції. Так забезпечується підсмоктування повітря по периметру пеналу, чого буде достатньо для правильної роботи холодильника.


Особливості фасадів

Фасади рекомендуємо вибирати завжди, орієнтуючись на свій смак (що стосується їхнього зовнішнього вигляду). Але при цьому обов'язково цікавтеся всіма особливостями вибраних матеріалів.

Під час оформлення кухонних гарнітурів добре зарекомендував себе матеріал Egger.


Він може виглядати як шпон або емаль. Також можна використовувати ЛДСП. Найбюджетніше рішення – це плівковий фасад на МДФ.

Шпон – це чудове рішення для фасадів. Рекомендуємо клеїти шпон з обох боків панелі, щоб фасад не деформувався. При наклейці шпону тільки на один бік завжди є ймовірність того, що фасад вигнається шаблею.


Гарно виглядає акріл. Але вибираючи її, слід бути готовим до того, що на ній залишатимуться відбитки пальців, а отже, її потрібно частіше протирати.


Зазначимо, що фасади з малюнком дерева практично завжди можна відреставрувати, позбавивши дрібних подряпин. А ось прибрати дрібні подряпини на однотонній поверхні, особливо це стосується емалі темних кольорів, практично неможливо.

Стільниця

Один із найідеальніших варіантів – це кварцовий агломерат, натуральний граніт, кварцит. Ці матеріали практично не вбиваються. На них можна поставити гарячу сковорідку (на відміну від виробу зі штучного каменю). Але зазначимо, що, використовуючи такі матеріали, прихований стик зробити не вийде.


Дерево – це «живий» матеріал, який може розбухати та висихати при високій чи низькій вологості. Тому при включенні/вимкненні опалення в будинку можливі зміни стільниці. Через не стовідсоткове примикання до стіни або інших елементів кухонного гарнітура всередину дерев'яної стільниці може потрапляти волога або бруд. Імовірність того, що стільниця розбухне в такому випадку – майже 100%.


Вибираючи стільницю з мармуру, будьте готові до того, що матеріал вбиратиме в себе рідини, які ви випадково можете пролити, наприклад, сік, вино, чай. На місці забруднення, звичайно ж, залишатимуться плями.

Фартух

Якщо ви великий любитель приготування, тоді вам слід звертати увагу на такі матеріали для фартуха, які можна легко помити. Від будь-яких рельєфних рішень також варто відмовитись. У цьому випадку можна порадити зупинити вибір на кераміці чи керамограніті. Підійдуть кварцити та кварцові агломерати, акрил.


Гарно виглядають скляні фартухи, але з ними вам, швидше за все, доведеться поморочитися, щоб забрати. Якщо ж ви готуєте не дуже часто, а значить, проблем зі збиранням буде менше, можна вибирати практично будь-які матеріали для фартуха.


Ручки


Підбираючи фурнітуру, пам'ятайте, що ручки не повинні чіплятися за одяг. Один із найзручніших варіантів – вбудовані моделі, наприклад профіль Gola. Їхня перевага в тому, що вони приховані, а значить ви не зачепитеся випадково про них, коли проходитиме повз. Також вони не створюватимуть візуальний шум на кухні. Недолік такого профілю в тому, що він трохи з'їдає корисну висоту модуля.


Звичайно ж, можна доповнити кухонний гарнітур та акуратними накладними ручками. Вибираючи цей варіант, стежте, щоб на фасадах не було надлишку фурнітури.

Якщо вам не подобаються ні накладні, ні вбудовані ручки, можна надати перевагу системі Tip-on від Blum. Для відкриття фасаду з такою системою вистачить натискання на нього.


Мийки

З естетичної точки зору добре виглядають мийки підстільного монтажу. Їх можна прикріпити до стільниці з кварциту, граніту, кварцового агломерату або іншого матеріалу, який має всередині таку ж структуру, як і на поверхні.


Якщо ви вибрали стільницю з ДСП, тоді слід підбирати до неї накладне миття. Рекомендуємо зупиняти вибір на моделі з мінімальною шириною канта. Тоді вона виглядатиме дуже акуратно, ніби вона підклеєна.


Плінтуси та примикання

При виготовленні та встановленні кухонного гарнітура слід обов'язково контролювати примикання. Особливу увагу слід приділити примиканню стільниці до фартуха та інших елементів кухонного гарнітура.


Вирішити такий момент можна за допомогою плінтуса. Також є ще кілька способів забезпечити якісне примикання. Крім точного вимірювання розмірів можна також використовувати герметик для загортання швів.


З естетичної точки зору виглядає не дуже, коли стільниця випирає далі пенала, до якого примикає. Щоб уникнути цього, можна трохи висунути вперед пенал, якщо дуже хочеться, щоб стільниця нависала над фасадами. Ідеально виглядає, коли стільниця йде в один рівень з фасадами та кухонним пеналом.


Розетки

Багато розеток на кухні не буває. Якщо у вас є можливість зробити розетки на кухні в достатній кількості, обов'язково зробіть їх.


Наприклад, оптимальною кількістю можна назвати дві розетки на 60 см простінка. Ідеальна їхня висота – 10 см від площини стільниці. Про це ви точно не пошкодуєте у майбутньому.



  • Як вибрати ідеальну кухню: 14 корисних порад

Схожі статті

Кухни на заказ. Акрил vs крашенный МДФ. Какие фасады выбрать?

Кухни на заказ. Акрил vs крашенный МДФ. Какие фасады выбрать?

При изготовлении кухни на заказ клиент выбирает не только размеры, но и внутренне наполнение всех элементов гарнитура, материалы фасадов и основы. Кухню с какими фасадами лучше выбрать – с акриловыми или крашенной плитой МДФ?  Попробуем вместе разобраться в этом вопросе.

Обзор направляющих для выдвижных ящиков Blum

Обзор направляющих для выдвижных ящиков Blum

 В прошлой статье мы говорили о подъемных механизмах Blum. Австрийский производитель совершенствует технологию производства своих товаров, чтобы предлагать клиентам максимально производительную и функциональную фурнитуру.  Сегодня сделаем обзор направляющих для выдвижных ящиков Blum: расскажем о том, какие они бывают и какими особенностями обладают.

Обзор направляющих Hettich

Обзор направляющих Hettich

Ранее мы уже рассказывали о направляющих для выдвижных ящиков Blum, сегодня более подробно остановимся на фурнитуре Hettich.

Як обрати внутрішне наповнення для кухні

Як обрати внутрішне наповнення для кухні

Чи вважаєте ви, що у виборі кухні головне – це вибір фасадів шафок та побутової техніки? Кращі кухарі і фахівці, які виготовляють кухні, можуть посперечатися з цією думкою. Адже найважливіше – це правильно обрати внутрішнє наповнення ящиків та шафок, розподілити простір так, щоб усе необхідне було у вас під рукою.


Огляд ДСП від найпопулярніших виробників: Egger, Kronospan, Swiss Кrono

Огляд ДСП від найпопулярніших виробників: Egger, Kronospan, Swiss Кrono

Обираючи кухню на замовлення, багато хто ретельно підбирає матеріали для фасаду, фурнітуру і незаслужено забуває про корпус. Але це дуже важливий момент – від міцності і надійності корпусу залежить максимальне навантаження, яке зможуть витримати майбутні меблі. 

Приклад ідеального планування для кухні у «хрущовці»

Приклад ідеального планування для кухні у «хрущовці»

У даному матеріалі ми покажемо на прикладі у програмі Pro-100 як спроектувати ідеальну, на наш погляд, кухню в "хрущовці". 

Готова кухня чи на замовлення – що краще?

Готова кухня чи на замовлення – що краще?

Про особливості вибору готової кухні та кухні на замовлення поговоримо в даному матеріалі

Кухня в квартирі-студії: дизайн, меблі та планування

Кухня в квартирі-студії: дизайн, меблі та планування

Створення плану кухні у студії – це ключовий етап у створенні простору. Як правильно побудувати алгоритм – наш матеріал.

Рекомендовані товари

Дизайнерська кухня зі шпонованими фасадами в стилі Loft

Дизайнерська кухня зі шпонованими фасадами в стилі Loft. Відео• ..

61058.71 грн

Встроенная кухня под заказ. Фасады Шпон и крашеный МДФ. Фурнитура Blum

Встроенная кухня под заказ. Фасады Шпон и крашеный МДФ. Фурнитура..

61058.71 грн

Біла глянцева кухня на замовлення. Кухня без ручок Із фурнітурою Blum. ЖК Family and Friends

Біла глянцева кухня на замовлення. Кухня без ручок із фурнітурою..

26960.15 грн

Акрилова кухня на замовлення. Біла кухня без ручок з фурнітурою Blum і фасадами Niemann

Акриловая кухня на заказ. Белая кухня без ручек с фурнитурой Blum..

21599.00 грн

Теги: кухня на замовлення, кухня на замовлення Київ, кухні на замовлення, кухні на замовлення Київ