Існує думка, що для облаштування гардеробної потрібна окрема кімната не менше 8 метрів квадратних. Що робити тим, хто має квартиру невеликої площі, а речей досить багато?
У цьому матеріалі ми розповімо про те, як завдяки нескладній оргомоніці розмістити все необхідне, задіявши кожен сантиметр площі квартири.
Розміри гардеробної
Прямокутна вважається найбільш вдалою та зручною. У ній має бути виступів, а кількість кутів не перевищувати чотирьох. Площа приміщення має бути як мінімум 3 метри квадратних. А довжина однієї стіни не менше 2-х метрів.
У маленьких гардеробних систему зберігання краще організувати буквою «Г». якщо точно знаєте скільки вам шаф потрібно, то площу обчислити досить легко.
Довжина гардеробної: кількість шаф*ширину шаф. Зазвичай це 50-75 см.
Ширина шаф. Якщо в них є висувні ящики, їх глибину * 2. Якщо немає висувних ящиків, просто використовуємо їх глибину. До отриманої величини додаємо мінімальний прохід – 80 см.
Це і є ширина гарберобної кімнати, де шафи розташовані вздовж однієї стіни.
Ширина*Довжина=площа гардеробної
Якщо площа квартири не дозволяє виділити під гардеробну окремого приміщення, її можна розташувати в коридорі або в інших прохідних зонах, використовуючи вказану вище формулу.
Де і що зберігається в гардеробній
Верхня зона. Вона знаходиться на висоті 200-250 см від рівня статі. Тут розташовані антресолі, призначені для зберігання сезонних або рідко використовуваних речей. Займає вона близько 50 сантиментів.
Середня зона розташована на висоті 160-170 см від рівня статі. Це основне місце для зберігання речей. Саме тут будуть розташовуватися речі на плічках і різні аксесуари у висувних ящиках.
Нижня зона займає простір у межах 70 см від рівня статі. Сюди зручно влаштувати системи для зберігання взуття або речі, що рідко використовуються.
Зберігання речей на плічках
Блузки, сорочки, піджаки на плічках по висоті займають близько одного метра, на ширині по штанзі близько 5-7 см, по глибині зберігання - до 50 см.
Шуби, плащі, довгі сукні, штани відрізняються лише завдовжки. Вона становить близько 175 см.
Відділення для зберігання штанів та спідниць, як правило, робляться висотою 120-130 см.
Вішалки з брюками, верхнім одягом повинні розташовуватись не вище 120 см від рівня підлоги та не нижче 50 см.
Зберігання взуття
Компактно розташувати взуття можна за допомогою спеціальних стійок або шухляд. Відстань між полицями по висоті слід зробити в межах 20 см - для літнього взуття і 40-45 - для чобіт і черевиків. По ширині одна пара взуття займає приблизно 25 см. Рекомендована ширина полиці для взуття – 75-100 см.
А якщо ви вирішите зберігати взуття в коробках, вибирайте коробки із прозорими віконцями або місцем для записок.
Зберігання аксесуарів
Колготки, шкарпетки та спідню білизну зберігайте в неглибоких нижніх ящиках 15-17 см, попередньо розділивши їх на секції шириною 10-15 см.
Довжина визначається в залежності від типу речей. Так, для бюстгальтерів потрібна секція довша, а не шкарпеток підійдуть і квадратні.
Зберігання дрібних аксесуарів
Для зберігання краваток, поясів, ременів або хусток можна придбати спеціальні штанги або вішалки.
А ось шапки та рукавички краще ховати у висувні ящики. Так менше шансів їх розгубити.
Зберігання постільної білизни
Постільна білизна та рушники зберігаються на полицях максимальної ширини. А ось дрібні предмети та сумки – навпаки – у вузьких відділеннях з компактними полицями висотою 15-17 см та висотою близько 25.
На замітку
Для кращої безпеки речей слід подумати про припливну вентиляцію або провітрювані конструкції.
Не забудьте про дзеркало на повне зростання для зручності примірки речей.
Правильна організація зберігання речей дозволить уникнути проблем із розташуванням речей та зберігання штанів на стільцях.
Замовляйте в Е-меблі проект гардеробної, при необхідності, скориставшись безвітсотковою розстрочкою.
Як акуратно складати одяг та взуття, аби у шафі завжди був порядок?
Вибираємо столи та стільці до вашої кухні:
Сьогодні ми поділимося з вами п'ятьма секретами створення ідеальних образів без зайвих витрат.
Як організувати вбиральню так, щоб процес пошуку речей не перетворювався на нервозний квест, а речі якомога довше залишалися новими?
У цьому матеріалі ми зробили для вас короткий огляд історії гардеробної кімнати і перенесемося вглиб тисячоліть: від Стародавнього Риму до сьогоднішнього дня.
Гардероб на замовлення з фасадами зі скла з підсвічуванням та моб..
17457.37 грн
Біла гардеробна в невеликій квартирі. Відео.Гардеробні на замовле..
17146.74 грн
Гардеробна кімната під ключ Київ. Видео.Гардеробные на заказ Киев..
14388.35 грн
Теги: гардеробна, замовити гардеробну, гарберобна на замовлення, гарберобна київ, маленька гардеробна, гардеробна кімната