• Понеділок-П'ятниця
  • 10:00 - 19:00
  • Субота: 10:00 - 16:00
  • Неділя: Вихідний

Як виглядає ідеальна кухня: естетичний та функціональний аспекти

У сучасній квартирі чи будинку кухня – це центральна частина. Тому так важливо, щоб вона була не лише естетичною, а ще й функціональною.


Якщо раніше кухня завжди була виключно ізольованим приміщенням, де готували їжу, то зараз ця кімната почала виконувати й інші функції: тут може збиратися вся сім'я не лише для того, щоб поїсти, а й просто поговорити, приємно провести час.


Можна навіть сказати, що кухня тепер – центральна точка спілкування у квартирі. А це означає, що вона має відповідати й новим вимогам, висунутим до неї.

Важливе

При проектуванні нової кухні слід бути уважним до кожної «дрібниці», щоби випадково не зіпсувати все. Важливо дотримуватися загальноприйнятих критеріїв та рекомендацій. Наприклад, розетки слід розміщувати на відстані не менше 60 сантиметрів від плити або миття. Чому так? Важливо, щоб вони не були близькими до джерела тепла і не стикалися з водою.


Хороше рішення - установка посудомийної машини біля раковини.


Між відкритими полицями та закритими шафками перевагу варто віддати саме шафкам. Тоді їх вміст не піддаватиметься запахам чи парам, які неодмінно виникнуть у процесі готування. Та й візуально кухня здаватиметься більш упорядкованою.


Не забудьте про «робочий трикутник»

Для ергономіки важливо дотримуватись правил «робочого трикутника». Це умовний трикутник у плануванні кухні, вершини якого виконують:

  1.  Холодильник.
  2. Миття.
  3. Варильна поверхня (плита).

Суть цього правила в тому, що між зазначеними зонами відстань по прямій має бути не більше 1 метра. А загальна довжина всіх сторін – трохи більше 6 метрів. Таке правило виникло ще в 1920-х роках. І заснований він на функціональному розподілі простору для оптимізації роботи на кухні.

Планування кухні

Підбирати кухонний гарнітур слід після того, як ви визначитеся із плануванням на своїй кухні.

Лінійне планування


При лінійному плануванні всі елементи гарнітура розміщуються вздовж однієї стіни. Щоб працювати на такій кухні було максимально зручно та приємно, слід подбати про правильну відстань між зонами миття та підготовки їжі. Воно має бути не менше 60 сантиметрів.


Посудомийну машинку не забудьте встановити поряд з раковиною. Духову шафу та мікрохвильову піч монтуйте в колону. Це позбавить вас необхідності нагинатися, щоб перевірити свою страву, а процес готування зробить ще приємніше.

Кутові кухні



Таке рішення – одне з найфункціональніших, оскільки воно дозволяє максимально задіяти простір у приміщенні. При кутовому плануванні всі елементи кухонного гарнітура розміщуються вздовж двох суміжних стін. Щоб приготування улюблених страв було більш практичним та зручним, рекомендується всі елементи робочого трикутника розміщувати максимально близько один до одного. Але при цьому між раковиною та холодильником обов'язково має бути ще й стільниця.


Ну а щоб кут гарнітура можна було також максимально використовувати, передбачені спеціальні рішення. Одне з них - "чарівний куточок". Він дозволяє комфортно зберігати речі навіть у найдальшому кутку шафки.


Острівна кухня

Кухня з «островом» – для багатьох це справжня мрія! Встановлювати такий кухонний гарнітур можна лише на просторій кухні.


На «острівці» можна розташувати варильну поверхню та миття. Мінімальна відстань між «островом» та стіною має становити 90 сантиметрів. Але якщо дозволяє простір, відведіть 120 сантиметрів вільного місця. Так можна забезпечити прохід для кількох людей та вільне відкривання фасадів.


Кухня з «островом» чудово підійде для кухні, поєднаної з вітальнею.

П-подібна кухня


Підковоподібна кухня має на увазі розміщення гарнітура біля трьох суміжних стін. На такій кухні у вас точно все буде "під рукою". Також рішення може втілюватися у вигляді кутового планування, доповненого півостровом та стіною з високими шафами.


Підковоподібна кухня дозволяє найефективніше облаштувати «робочий трикутник» із чергуванням опорних поверхонь та стільниць.


Кухня біля протилежних стін

На такій кухні гарнітур розташовується між двома паралельними стінами. При цьому мінімальна відстань між ними має становити 120 сантиметрів. Тоді всі фасади вільно відкриватимуться, не заважаючи один одному.

При такому плануванні господині буде зручно готувати, якщо варильна панель буде встановлена біля однієї стіни, а раковина - в іншій. Також побутову техніку можна вбудувати у колону.


Яку кухню вибрати: відкриту чи закриту?

Це одне з найважливіших питань, на яке слід знайти відповідь під час модернізації будинку.

Останні модні тенденції схиляють нас до того, щоби вибрати відкриту кухню. Тоді зручніше спілкуватиметься з рідними та близькими. Таке планування допоможе вирішити питання створення будинку із відкритим простором.


Але при облаштуванні саме відкритої кухні необхідно буде постійно піклуватися про чистоту кухні, а також обов'язково знадобиться придбати те хніку для позбавлення запахів, які будуть з'являтися в процесі приготування їжі.

Близько половини людей саме з цієї причини віддають перевагу закритій кухні. При такому плануванні можна максимально задіяти весь простір і отримати відчуття «замкнутості».


Якщо вам складно зробити вибір між відкритою та закритою кухнею, можна віддати перевагу компромісному варіанту і використовувати розсувні вікна. Вони дозволять за необхідності зробити кухню закритою. Також кухонний «острів» може виконати функцію роздільника між вітальнею та зоною приготування страв.


Висновки

Планування кухонного гарнітура завжди має відповідати загальному плануванню будинку. Перед тим, як втілювати в реальність свій задум щодо облаштування кухні, рекомендуємо спочатку змоделювати процес приготування з іншою людиною. Якщо він проходить плавно – ви правильному шляху. Помітили якісь незручності при приготуванні – внесіть корективи до своєї кухні. У вас все вийде!


  • Як виглядає ідеальна кухня: естетичний та функціональний аспекти

Схожі статті

Как выбрать кухню на заказ? Рекомендации от Е-мебель

Как выбрать кухню на заказ? Рекомендации от Е-мебель

Кухня – это место, где мы проводим много времени – готовим блюда, собираемся за столом всей семьей не только, чтобы поесть, но и чтобы обсудить прошедший день и поделиться планами на будущее. Поэтому очень важно, чтобы ваша кухня была функциональной, практичной и удобной и для хозяюшки, которая готовит, и для всех домочадцев, которые будут собираться за столом.  На что обращать внимание при выборе и как избежать возможных ошибок, читайте в нашей статье.


П-образная кухня от Е-мебель: стильно, функционально и очень практично

П-образная кухня от Е-мебель: стильно, функционально и очень практично

Сегодня мы хотим познакомить вас с одной из последних работ наших специалистов магазина современной мебели Е-мебель – стильной, функциональной и мегаудобной в использовании.

Кутова кухня: переваги та недоліки

Кутова кухня: переваги та недоліки

Кутова кухня залишається лідером серед кухонних гарнітурів. Крім великої кількості переваг, дане рішення має деякі недоліки, які слід враховувати під час проектування кухні.

Кутова кухня: ідеальне планування

Кутова кухня: ідеальне планування

Чому більшість людей обирають Г-подібну кухню?

Який колір кухні виглядає дорого

Який колір кухні виглядає дорого

Дізнайтеся, які кольори надають кухні розкішного та вишуканого вигляду. Від чорного та білого до темно-синього і сірого — виберіть ідеальний відтінок для створення елегантного інтер'єру.

Рекомендовані товари

Червона кутова кухня з Фарбований фасадами

(Техніка та стільниця не входять до вартості)ВАРТІСТЬ У РАЗІ ЗАМ..

17996.25 грн

Червона кухня з островом, кутові кухні

(Техніка та стільниця не входять до вартості) ВАРТІСТЬ У РАЗІ..

21595.50 грн

П-подібна кухня з Фарбований фасадами, сірі кухні

(Техніка і стільниця не входять до вартості) ВАРТІСТЬ У РАЗІ ЗА..

16156.13 грн

Кухня з островом у сучасному стилі Loft з акриловими і шпонованими фасадами

Кухня з островом у сучасному стилі Loft з акриловими і шпоновани..

41287.90 грн

Теги: кухня на замовлення, кухня на замовлення Київ, кухні на замовлення, кухні на замовлення Київ