• Понеділок-П'ятниця
  • 10:00 - 19:00
  • Субота: 10:00 - 16:00
  • Неділя: Вихідний

ТОП-7 помилок під час створення дизайну інтер'єру маленької кухні

Маленька кухня – це вирок. Якщо знати, як правильно облаштувати її, можна отримати функціональний та практичний простір.


Головне – уникнути помилок у плануванні кухні на замовлення. Які помилки можливі? Сьогодні розберемо цю тему.


Помилка №1. Забути про реальну функціональність кухні на замовлення.

Більшість людей вважає, що чим більше шафок на кухні, тим вона функціональніша. Але насправді грає велику роль не лише кількість шафок, а й кількість робочих поверхонь.


Адже саме на них ми готуємо продукти під час приготування улюблених страв. При цьому господарка пересувається по всьому простору кухні від однієї робочої зони до іншої.


Тому важливо звільнити простір для безперешкодного пересування та комфортного використання кухні.


Приклад 1. Якщо кухня невелика, всього 6-8 квадратних метрів, більшість людей розміщує на ній кутовий кухонний гарнітур, прямокутний або квадратний обідній стіл і кілька стільчиків.


Але при такому плануванні проходи між столом та кухонним гарнітуром будуть ускладненими: гострі кути, мінімум вільного простору – все це призведе до того, що одночасно готувати та обідати чи снідати всім членам сім'ї на кухні буде незручно.


Як уникнути цього? Рекомендуємо купити кухонний гарнітур прямого планування та обідній стіл з круглою стільницею. У такому разі вільного місця на кухні побільшає, а гострих кутів – менше.

Стіл кухонний круглий Сіріус МДФ білий D.80

Комплект складається з круглого кухонного столу Сіріус та 2 стіль..

4935.00 грн

Перед тим як вибирати кухні на замовлення, подумайте, скільки шафок вам потрібно? Для цього порахуйте мінімальну кількість необхідного вам посуду, включаючи каструлі, сковорідки, тарілки тощо.


Яка кількість посуду вам потрібно щодня, а скільки ви будете використовувати лише на свята чи після приходу гостей? Що ще, крім посуду та в якій кількості ви плануєте зберігати на кухні?


Від відповідей на ці запитання і залежатиме оптимальна кількість кухонних шаф.


Приклад 2. Якщо ви плануєте зберігати на кухні багато речей, які часто використовувати не будете, віддавайте перевагу кухні до стелі. Верхній ярус шафок - це ідеальне місце для зберігання таких речей. Це функціонально та зручно.


Пряма кухня до стелі – це більш функціональний варіант облаштування кухонного простору, ніж кутова модель.

Вбудована біла глянцева кухня.

 Вбудована біла глянцева кухня. • Для розрахунку надсилай..

26168.02 грн

Висновок. Слід намагатись зробити максимально функціональним простір навколо кухні: тоді вам буде комфортно переміщатися по кухні та зручно готувати. Також рекомендується використовувати висоту кухні для оптимізації місця зберігання.


Помилка №2. Неправильне проектування кутових кухонь

Радіусні кути, кути під 45 градусів - це елементи кухні, які виглядають не дуже естетично і водночас недостатньо функціонально.


Нерідко в кутових кухнях роблять кути 45 градусів, в які примудряються впровадити ще й, наприклад, мийки. Таке розташування цієї зони дуже незручно у використанні – ви отримаєте багато місця на робочій поверхні, яке, на жаль, використовуватиметься не раціонально.


Заокруглений кут – ще один елемент, від якого слід було б відмовитися при проектуванні кухні. Подивившись фото з виставок європейських кухонь, ви напевно помітите, що таких кутів там немає.


Помилка №3. Забути про правильний напрямок відкривання холодильника.

Якщо не зважати на особливості відкривання холодильника, то використання його на кухні, як і всіх інших елементів кухонного гарнітура, буде ускладненим.


приклад. Подивимося на фото дизайнерської кухні, де вбудований холодильник розташований біля стіни. Між стінкою холодильника та стінкою приміщення сформований невеликий добір із гіпсокартону (його ширина всього кілька сантиметрів). Навіщо він потрібен?


Вся справа в тому, що дверцята холодильника повинні відчинятися трохи більше, ніж на 90 градусів. Якщо ж кут відкриття 90 градусів або трохи менше, ви не зможете повністю дістати всі скриньки в холодильнику і доступ до продуктів усередині нього буде ускладненим.


Помилка №4. Зробити кухню не вбудованою.

При проектуванні нової кухні слід брати до уваги той факт, що кухня з шафами до стелі буде виглядати легшою, ніж варіант, в якому залишатиметься хоча б невелика вільна відстань між верхнім рядом шаф і стелею.


Важливо вміти створити ефект вбудованої кухні, яка сприймається як стіна із нішою. Для цього фасади кухні можна виконати в такому ж кольорі, як стіни, і обов'язково довести шафки до стелі.


Незважаючи на те, що в такому випадку самої стелі буде видно менше, зона з шафами не виглядатиме, як масивний об'єкт. Вона виглядатиме як стіна.


Помилка №5. Відмовитись від «робочого трикутника».

Правило «робочого трикутника» полягає в оформленні простору таким чином, щоб людина могла вільно переміщатися між основними зонами на кухні – зоною зберігання (холодильник), миття (раковина) та готування (плита).


При цьому зазначені елементи кухні повинні розташовуватися в кроковій доступній один від одного (якщо умовно позначити маршрут між цими зонами, має вийти трикутник).


Також зазначимо, що під час готування господиня спочатку відкриває холодильник, бере звідти продукти, далі прямує до раковини, щоби помити, готує їх на робочій поверхні і варить/смажить на варильній поверхні.


Саме в такому порядку повинні розташовуватися основні елементи «робочого трикутника»:

  • Холодильник.
  • Мийка.
  • Варильна поверхня.

Якщо ж у вас пряма кухня, варто дотримуватися рекомендації щодо послідовності положення трьох найважливіших зон на кухні (навіть якщо вони розташовані на одній прямій).


Помилка №6. Неправильний вибір стільниці.

Одна з найбільших помилок при підборі та встановленні стільниці – це наявність неестетичного борту між краєм стільниці та стіною. З функціональної точки зору без таких бортиків можна обійтися - це вимагатиме додаткових витрат, але результат неодмінно вас порадує.


Якщо ви вибираєте стільницю з ДСП, то без бортиків ви можете обійтися. Для цього слід попросити на виробництві закрити плівкою торці плити із задньої сторони. У такому разі, навіть якщо між кухонною шафкою та стіною проллється вода, з меблями не станеться нічого критичного.


Друга помилка, пов'язана з вибором стільниці, полягає у неправильному доборі її розміру. Вона має виступати межі фасаду. Дотримуйтесь цієї рекомендації, і ваша кухня виглядатиме стильно та сучасно.


Якщо ви вибираєте стільницю з ДСП, відмовтеся від закруглених кутів - нехай плита залишиться прямою.


Помилка №7. Неправильний розрахунок висоти підвіконня.

Якщо ви плануєте зробити підвіконня, яке триватиме в стільницю або, наприклад, вирішили встановити раковину навпроти вікна, не забудьте врахувати важливий момент. Найпопулярніша висота стільниці – 90 см від підлоги.


І якщо висоту кухонного гарнітура для підбору положення стільниці можна підкоригувати надалі, використовуючи цоколь, ніжки, то висоту підвіконня змінити після встановлення вже не можна. Тому дуже важливо правильно виконати виміри.


Деякі люди помиляються на цьому етапі, вимірюючи бажану висоту підвіконня без остаточного покриття для підлоги, а в деяких випадках, навіть без стяжки.


Тоді після завершення робіт, пов'язаних з обробкою підлоги, висота підвіконня зменшиться і буде вже не 90 см, а наприклад, 80 см. Таким чином, вже не вдасться побудувати підвіконня та стільницю в одну горизонтальну лінію.


Щоб уникнути такої помилки, слід вибирати та замовляти кухонний гарнітур тоді, коли на вашій кухні вже буде завершено оздоблення підлоги, стін тощо. У такому разі ризик прогадати з висотою стільниці та підвіконня буде зведений до мінімуму.

Кухня на замовлення в стилі мінімалізм із білими акриловими. Чорна ручка Gola. Фурнітура Blum

Кухня на замовлення в стилі мінімалізм із білими акриловими. Чорн..

31401.62 грн

Сподіваємося, тепер вам вдасться уникнути найпопулярніших помилок при проектуванні кухні, і ви зможете облаштувати максимально функціональний, естетичний та практичний інтер'єр навіть на невеликому просторі.


А при необхідності ви можете звернутися до спеціалістів салону сучасних меблів E-mebel, і вони підберуть, виготовлять та встановлять вам кухню, на якій ви будете із задоволенням готувати улюблені страви для всієї своєї родини.


  • ТОП-7 помилок під час створення дизайну інтер'єру маленької кухні

Схожі статті

5 кухонних трендів, які ніколи не втратить своєї актуальності

5 кухонних трендів, які ніколи не втратить своєї актуальності

Плануєте замовити кухню, але не знаєте, який стильовий напрямок вибрати? Тоді рекомендуємо ознайомитися з варіантами, які завжди будуть модними.

Речі на кухні, які її псують: 5 позицій

Речі на кухні, які її псують: 5 позицій

У цьому матеріалі ми розповімо вам про те, якими п'ятьома речами на видному місці можна зіпсувати стильний кухонний інтер'єр.

Робочий трикутник на кухні: що це і навіщо він потрібний

Робочий трикутник на кухні: що це і навіщо він потрібний

Ще раз і важливість робочого трикутника на кухні: правильне розташування холодильника, миття та варильної поверхні.

9 трендів інтер'єру кухні 2023-2024

9 трендів інтер'єру кухні 2023-2024

Які кухні на замовлення будуть самими модними в новому сезоні?

Дизайн кухні. Як правильно зробити проект?

Дизайн кухні. Як правильно зробити проект?

Як правильно зробити проект кухні, зробивши її функціональною та сучасною.

Головні меблеві тренди 2024 року: що точно буде в моді?

Головні меблеві тренди 2024 року: що точно буде в моді?

У цьому матеріалі ми розглянемо ключові тенденції у дизайні інтер'єру, які будуть у тренді у 2024 році. Тренди 2024 року ставить нам стадиційна щорічна виставка меблів у Мілан. Буде конкретика та багато фото з самої виставки!

П'ять провідних стилів інтер'єру: ваш гід з дизайну інтер'єру

П'ять провідних стилів інтер'єру: ваш гід з дизайну інтер'єру

У цьому матеріалі ми розглянемо 5 стилів, які найчастіше використовуються для оформлення інтер'єру.

Вибір кухні 2024: як це зробити правильно та уникнути помилок

Вибір кухні 2024: як це зробити правильно та уникнути помилок

З наближенням 2024 року багато хто з нас замислюється про реновацію самого серця будинку - кухні. З новими тенденціями, матеріалами та технологіями вибір може виявитися приголомшливим. Наша остання стаття "Вибір кухні 2024: як це зробити правильно і уникнути помилок" висвітлює все, що вам потрібно знати для створення кухні вашої мрії без зайвого клопоту та дорогих промахів.

Як облаштувати обідню зону в маленькій кухні?

Як облаштувати обідню зону в маленькій кухні?

Як облаштувати обідню зону в маленькій кухні так, щоб результат був естетичним та функціональним. Це завдання не з легких, але виконати його цілком можливо, якщо знати кілька простих рекомендацій дизайнерів. Про них сьогодні й розповімо.

Кухонний куточок й досі в тренді?

Кухонний куточок й досі в тренді?

Кухонний куточок: відмінна ідея для стильного та практичного інтер'єру! Ця трендова концепція поєднує затишок та функціональність, створюючи простір для затишних сніданків і невимушених вечерь. Дізнайтеся, чому кухонні куточки лишаються у центрі уваги та як їх втілювати у свій дизайн.

Рекомендовані товари

Сучасна вбудована кухня. Фасади AGT Soft Touch "Чорний шовк ". Відео

Сучасна вбудована кухня. Фасади AGT Soft Touch "Чорнийшовк "(Техн..

21806.68 грн

Біла матова кухня з вікном

Біла матова кухня з вікном• Для розрахунку надсилайте фото приміщ..

23551.22 грн

Маленька комфортна кухня на замовлення в стилі Loft. Відео

Маленька комфортна кухня на замовлення в стилі Loft. Відео• Для р..

36647.63 грн

П-подібна кухня без ручек. ЖК Зелений острів-2

П-подібна кухня без ручек. ЖК Зелений острів-2 Кухню зроблено..

31401.62 грн