• Понеділок-П'ятниця
  • 10:00 - 19:00
  • Субота: 10:00 - 16:00
  • Неділя: Вихідний

Вибір кухні 2024: як це зробити правильно та уникнути помилок

Вибір кухні - справа не менш відповідальна, ніж вибір автомобіля. Тому до нього слід підходити з особливою серйозністю.


І сьогодні разом з вами ми розберемося, як правильно вибрати кухню на замовлення і як безпомилково підійти до питання її проектування. Отже, почнемо!


З чого починається вибір кухні?

Перед тим, як вибирати кухонні шафки та інші елементи вашої майбутньої кухні, слід ретельно виконати її вимірювання. Це дуже важливо, адже кухня – обмежений простір, на якому важливий кожен сантиметр.


І тут є велика кількість різних нюансів, які надалі впливатимуть на вибір кухонного гарнітуру:

- особливості вентиляції;

- місцезнаходження комунікацій;

- розташування вікна або вікон та дверного отвору;

- наскільки виступають радіатори опалення тощо.

         

Почему это так важно? К примеру, если расстояние между краем окна и стеной менее 60 сантиметров, то установить там высокие кухонные шкафы не получится – они там просто не поместятся.


Також від того, наскільки сильно радіатори виступають над стіною, залежатимуть і деякі інші особливості майбутнього кухонного гарнітуру.


Типи конфігурації кухні

Після того, як були виконані ретельні виміри, можна вибирати конфігурацію кухні. Вона може бути:

1. Прямий. Це просте і водночас популярне рішення, в якому всі частини кухонного гарнітуру розташовуються вздовж однієї стіни.


2. Кутова кухня або Г-подібна. На ній усі елементи розташовуються біля двох стін, що утворюють один кут.

Біла глянцева кухня на замовлення. Кухня без ручок Із фурнітурою Blum. ЖК Family and Friends

Біла глянцева кухня на замовлення. Кухня без ручок із фурнітурою..

30226.50 грн

3. Острівна. На такій кухні неодмінно буде кухонний «острів» або «півострів» (примикає однією стороною, наприклад, до стінки).


4. Паралельна. Має на увазі розташування всіх елементів кухонного гарнітура біля двох стін, які знаходяться один навпроти одного.


5. П-подібна кухня. Нижні або верхні шафки розташовані так, що з'єднуються у П-подібну форму.

П-подібна кухня без ручок Із фасадами Cleaf, фурнітурою Blum. ЖК Варшавський квартал

П-подібна кухня без ручок із фасадами Cleaf, фурнітурою Blum. ЖК..

24003.40 грн

Цікаво! П-подібну кухню ще називають кухня-каре.


Як вибрати конфігурацію кухні?

Пряма та кутова кухня

Як показує практика, найзручніший формат кухні – «острівна» чи пряма. Якщо ваша кухня досить простора та має витягнуту форму, то найкраще облаштувати на ній кухонний гарнітур прямої конфігурації.


Такий варіант буде трохи бюджетнішим, ніж, наприклад, кутова. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні достатню кількість засобів, оптимальним варіантом для довгої просторої кухні буде прямий кухонний гарнітур з більш дорогих матеріалів і з більш дорогою побутовою технікою, цікавими фасадами та оздобленням.


Якщо кухня невелика, можна облаштувати кутову кухню. Але недолік її в тому, що в кутку, який утворюватимуть шафки, дуже незручно облаштовувати зону зберігання. Щоб зробити це якісно, доведеться купувати фурнітуру дорожче. Але все одно на 100% використати кут кухні не вийде.


Кухня з островом

Якщо ваше приміщення та бюджет дозволяють вам оформити острівну кухню, рекомендуємо так і зробити. Така кухня дуже практична, функціональна. Але перед тим, як замовляти острівну кухню, важливо продумати, як саме ви впишете острів у свій інтер'єр.


Важливо! Якщо ви вибираєте острівну кухню, то важливо, щоб від «острова» до інших елементів кухонного гарнітура, стін та інших елементів інтер'єру з кожного боку залишався щонайменше 1 м.


Не забудьте також, що крім острова і кухонного гарнітура, на кухні вам також потрібно буде розмістити обідній стіл, а якщо це кухня-вітальня, то ще й диван. Про все це потрібно подумати заздалегідь, адже важливо не тільки наповнення кухні предметами, а й відстань між ними.


Воно має бути таким, щоб вам було зручно проходити поруч із ними, користуватися ними тощо. Наприклад, коли ви готуватимете їжу, вам потрібно буде користуватися висувними скриньками на острові та в інших елементах гарнітура. Щоб щось знайти в ящиках, вам знадобиться відкрити їх і відійти вбік, а для цього вам буде потрібно простір.


Паралельні та інші кухні

Якщо ваша кухня досить широка і довга, на ній можна облаштувати паралельну кухню, тобто розмістити всі елементи кухні поруч із двома стінами, які знаходяться один навпроти одного. Такий формат також дуже зручний - ви зможете працювати по обидва боки кухні.


Знов-таки при оформленні паралельної кухні важлива відстань між елементами. На паралельній кухні та кухні-карі відстань між шафками, що знаходяться біля протилежних стін, має становити мінімум 1,5 м. У такому разі на кухні комфортно зможуть готувати дві людини одночасно.


Після того, як ви визначилися із конфігурацією кухні, важливо подумати над тим, як розмістити найважливіші кухонні зони всередині цього простору.


Кухонні зони

1. Зона зберігання запасів. Вона включає холодильник і шафки, в яких ви зберігатимете бакалею і будь-які інші запаси продуктів харчування.


2. Зона зберігання посуду та іншого необхідного на кухні інвентарю, який використовується під час приготування.


3. Зона миття. Тут на кухні розташовується раковина та посудомийна машина, навісні шафки для сушіння посуду.


4. Зона підготовки їжі. Це робоча поверхня, де готують продукти.


5. Зона приготування їжі. Сюди входить варильна панель, мікрохвильова піч, НВЧ-піч і все, що потрібно для того, щоб приготувати страву.



При оформленні тієї чи іншої зони важливо пам'ятати, що її не слід ділити на частини та розташовувати у різних частинах кухні. Наприклад, в процесі експлуатації кухні буде зручно, якщо посудомийна машина та мийка будуть поруч.

Інтеграція у простір

Кухня має бути інтегрованою в простір. Останнім часом цей тренд суттєво набирає обертів. У такому випадку можна досягти ефекту, коли кухня практично «розчиняється» в інтер'єрі або, навпаки, виділяється, як та чи інша акцентна стіна.

П-подібна кухня без ручок Із фасадами Cleaf, фурнітурою Blum. ЖК Варшавський квартал

П-подібна кухня без ручок із фасадами Cleaf, фурнітурою Blum. ЖК..

24003.40 грн

Що має на увазі інтеграція кухні в місце? Наприклад, холодильник, НВЧ-піч, зону зберігання та інші важливі елементи кухні можна розташувати у великих вертикальних шафах, інтегрувавши їх у простір. Розташувати шафи можна від стіни до стіни або додатково оформити нішу для їх інтеграції. Важливо доводити високі шафи до стелі.

.

Грубою помилкою проектування можна вважати установку високих шаф, які на 20-30 см не доходять до стелі. Тоді шафа не виглядає «стінкою» або елементом, інтегрованим у простір.


Він більше схожий на величезну шафу, яка стоїть біля стіни та займає чимало місця на кухні. Тому важливо вертикальні шафи доводити до стелі та робити їх вбудованими.


Видові точки 

Якщо у вас об'єднана кухня-вітальня, тобто простір двох кімнат об'єднана, то важливо подумати, чи є можливість як-небудь «заховати» брудний посуд на кухні.

Для цього на етапі планування важливо правильно продумати зону приготування їжі та зону миття, а також видові точки, тобто вид, який матиме наша кухня, коли ми дивитися на неї з різних боків.


Наприклад, коли в кухні-вітальні ми сидимо на дивані і дивимося телевізор, чи буде нам на очі траплятися кухня? Або як нам будуть видно робочі поверхні на кухні, коли ми сидітимемо за обіднім столом?

Сховати на увазі «брудні» зони на кухні можна легко, якщо розташувати робочі поверхні, мийку поряд з колоною. Якщо дивитися з певної точки, то колона закриватиме раковину і, відповідно, в ній не буде помітний немитий посуд.


Універсальних рішень, як сховати варильну поверхню або мийку на кухні, немає. Тут важливо розглядати кожний варіант індивідуально.


Торці

Заведіть стільницю на кухні на торець. Це досить цікаве рішення, яке суттєво додасть візуальної естетики вашій кухні, і вона виглядатиме набагато дорожче.


Якщо ви вирішили облаштувати на кухні «острів», то зробіть його також із торцями, які йдуть від стільниці. Якщо «острів» з фасадами примикає до стіни, і це виглядає естетично, то він також виглядатиме набагато дорожче та цікавіше.


Для кухні також дуже важливо, щоб стільниця не виступала за край фасаду. Стільниця, що виступає за край, виглядає менш естетично і набагато дешевше.


Побутова техніка

Після того, як ми визначилися з плануванням кухні, слід подумати про побутову техніку, яка використовуватиметься на кухні. Техніка – це окремий важливий блок, який також слід виділити і зрозуміти, як її правильно розташувати.


Щоб використовувати побутову техніку було максимально зручним, на кухні під кожен прилад має бути своя розетка. І ще запам'ятайте: багато розеток не буває, на етапі ремонту краще зробити їх із запасом, щоб одночасно можна було включати кілька приладів.


При розведенні електрики подбайте про те, щоб для потужної та дорогої техніки, наприклад, для духової шафи, мікрохвильової печі, НВЧ-печі була виділена окрема лінія.


Далі подумайте, де ваша побутова техніка зберігатиметься на кухні. З точки зору функціональності розміщувати духову шафу та НВЧ-піч краще на рівні грудей. Це досить зручно, оскільки, дістаючи гаряче деко зі стравою з духовки, вам не доведеться нахилятися або присідати. 


Віддаючи перевагу вбудованому холодильнику, шириною 60 см, пам'ятайте про те, що всередині його корисний простір буде менше, ніж якщо б ви вибрали окремий холодильник такої ж ширини. А все тому, що вбудована модель усередині буде вужчою.

Тому, вибираючи холодильник, подумайте про те, чи потрібна вам вбудована модель або можна вибрати окремо ту, що стоїть окремо.


Системи зберігання

Щоб правильно облаштувати зону зберігання на новій кухні, скористайтесь простим лайфхаком: подумайте, що саме і в якій кількості вам необхідно зберігати і скільки для цього потрібно поличок чи висувних скриньок. Зробити це нескладно. Просто подивіться на свою стару кухню і випишіть, що де ви на ній зберігаєте.


Коли дизайнер спроектує для вас нову кухню, подумайте, в якій скриньці/шафці ви зберігатимете ті чи інші предмети, які вам потрібні? Чи все у вас поміститься чи потрібно внести корективи до нової системи зберігання? Важливо, щоб новою системою зберігання вам було зручно користуватися і в ній умістилося все необхідне вам на кухні.

Кухня на замовлення з акриловими фасадами та фурнітурою Blum. Білогородка.

Кухня на замовлення з акриловими фасадами та фурнітурою Blum. Біл..

30517.14 грн

Сучасні системи зберігання можна зручно облаштувати, використовуючи висувні ящики. Вони можуть бути високі – для зберігання великого посуду, середні та зовсім вузькі – для зберігання столових приладів.


Сітка

Усі предмети, пов'язані між собою кухні, повинні мати логічне завершення. При проектуванні кухні варто враховувати всі вертикальні та горизонтальні лінії. Вертикальні лінії з'являються під час поділу фасадів.


Важливо, щоб вертикальні лінії шафок верхнього та нижнього рядів збігалися між собою, і ми отримали певну сітку.


Горизонтальна лінія на нашій кухні з'являється на рівні стільниці. І важливо, щоб ця лінія продовжувалась і на вертикальних шафах. Таким чином, «ділити» фасади слід не хаотично, а вони мають бути пов'язані між собою. До речі, висота дверного отвору може бути вдалою відміткою, за якою ми можемо сформувати сітку наших фасадів.


Коли людина дивиться на кухонний гарнітур, де чітко помітна правильна сітка, ми отримуємо естетичне задоволення. Все виглядає логічно продумано та зібрано. Така кухня також виглядає візуально дорожчою.


Прихована кухня

Тренд на те, щоб кухня була максимально захована в інтер'єрі сьогодні дуже популярний. Якщо правильно розмістити її, можна отримати ефект повного «розчинення» кухні в просторі. Для цього можна використати різні прийоми.


Наприклад, можна використовувати фасади, що розсуваються, а потім засуваються в нішу. Таким чином, якщо ми не користуємося кухнею чи хочемо сховати «брудну» зону, це можна зробити за фасадами. Така фурнітура дорожчає кухню.


Подібне рішення виглядає дуже естетично, круто та дорого. Якщо є можливість використовувати його, варто зробити це. Фасади, які повністю ховають "брудну" зону кухні, дозволяють їй на 100% інтегруватися у простір. Таким чином, кухні не видно. Коли фасади закриті, можливо навіть незрозуміло, що це кухня.


Сподіваємося, наші поради щодо облаштування кухні були корисними для вас! Салон сучасних меблів E-mebel із задоволенням виготовить для вас кухню на замовлення, яка втілить усі ваші бажання та задуми у реальність.

  • Вибір кухні 2024: як це зробити правильно та уникнути помилок

Схожі статті

Тренди та антитренди в оформленні кухні

Тренди та антитренди в оформленні кухні

У даному матеріалі розглянемо тренди та антитренди оформлення кухонних інтер'єрів у 2023 році.

9 трендів інтер'єру кухні 2023-2024

9 трендів інтер'єру кухні 2023-2024

Які кухні на замовлення будуть самими модними в новому сезоні?

Дизайн кухні. Як правильно зробити проект?

Дизайн кухні. Як правильно зробити проект?

Як правильно зробити проект кухні, зробивши її функціональною та сучасною.

Головні меблеві тренди 2024 року: що точно буде в моді?

Головні меблеві тренди 2024 року: що точно буде в моді?

У цьому матеріалі ми розглянемо ключові тенденції у дизайні інтер'єру, які будуть у тренді у 2024 році. Тренди 2024 року ставить нам стадиційна щорічна виставка меблів у Мілан. Буде конкретика та багато фото з самої виставки!

Уникаємо поширених помилок при виборі кухні на замовлення Київ

Уникаємо поширених помилок при виборі кухні на замовлення Київ

Вибір кухні на замовлення - це відповідальний крок, який включає безліч аспектів від дизайну і функціональності до бюджету і вибору підрядника. У новій статті ми розповімо, як уникнути найбільш поширених помилок при замовленні кухні на замовлення у Києві. Дізнайтеся, як правильно планувати простір, вибирати якісні матеріали, звертатися до професіоналів та дотримуватися бюджету, щоб ваша кухня стала не тільки стильною, але й функціональною.

Купити кухонний гарнітур без шкоди для здоров'я

Купити кухонний гарнітур без шкоди для здоров'я

Турбота про здоров'я починається з вибору правильних меблів для нашого будинку, особливо на кухні – серце кожного будинку. У нашій статті ми розглянемо, як вибрати ідеальний кухонний гарнітур, який не тільки задовольнить ваші естетичні уподобання, але й буде безпечним для вашого здоров'я.

Ми розповімо про важливість вибору матеріалів, що несуть мінімум шкідливих речовин, та представимо вам найкращі варіанти гарнітурів, які відповідають стандартам екологічної безпеки. Дізнайтеся, як створити функціональний та стильний простір на кухні, не завдаючи шкоди вашому здоров'ю. Занурюйтесь у світ безпечного дизайну та ділитесь цією інформацією з вашими близькими!

ТОП-7 помилок під час створення дизайну інтер'єру маленької кухні

ТОП-7 помилок під час створення дизайну інтер'єру маленької кухні

Завітайте у світ сучасного дизайну та дізнайтесь, як уникнути поширених пасток при облаштуванні невеликих кухонь. У нашій статті ми розповімо про топові сім помилок, які часто допускаються при створенні інтер'єру маленької кухні, і поділимося цінними порадами щодо їх запобігання. Не пропустіть можливість зробити свою кухню функціональною, стильною та візуально просторою! Вирушайте у подорож до ідеальної кухні разом із нами.

Модні інтер'єрні рішення та помилки в них: ТОП-15

Модні інтер'єрні рішення та помилки в них: ТОП-15

У даному матеріалі розберемо півтора десятки цікавих інтер'єрних рішень та побачимо можливі помилки та способи їх уникнути!

Тенденції та Ідеї в Дизайн Кухні: 2024-2025

Тенденції та Ідеї в Дизайн Кухні: 2024-2025

Дизайн кухні в 2024-2025 роках відзначається інноваційними тенденціями та креативними ідеями, спрямованими на створення функціональних та естетичних просторів. Від мінімалістичних ліній до використання природних матеріалів та технологій "розумного" будівництва, ця стаття розкриє ключові аспекти, які визначатимуть обличчя сучасних кухонь у наступному році.

Кухні з островом: тренди на 2025 рік

Кухні з островом: тренди на 2025 рік

Дізнайтеся про найгарячіші тренди у світі кухонного дизайну на 2025 рік! Наша стаття розкриє секрети створення стильних та функціональних кухонь з острівцями, які задовольнять навіть найвибагливіших естетів та технологічних гурманів.

Рекомендовані товари

Кухня на замовлення з островом. Фасади плита МДФ FENIX і Шпон. фурнітура Blum

Кухня на заказ с островом. Фасады плита МДФ FENIX и Шпон. Фурниту..

62829.41 грн

Біла вбудована кухня на замовлення із глянцевими фасадами МДФ Bel Viso Italian Design. Б. Шевченка

Біла вбудована кухня на замовлення із глянцевими фасадами МДФ Bel..

29288.90 грн

Біла акрилова кухня на замовлення із островом. Гарнітур в кухню-студію

Біла акрилова кухня на замовлення із островом. Гарнітур на кухню-..

30517.14 грн